strpení prosím, získávám data
INFORMACE
572 629 111
Po-Pá: 7:00-15:30
So, Ne, státní svátky - zavřeno
shadow

Návštěvy

Návštěvní hodiny:

Denně od 13:00 - 17:00.

Pravidla pro návštěvy:

Pacient má právo přijímat návštěvy na oddělení následné péče, a to s ohledem na svůj zdravotní stav a v souladu s vnitřním řádem a způsobem, který neporušuje práva ostatních pacientů.

Je právem poskytovatele zdravotních služeb zakázat návštěvy, pokud jsou pro to jasné důvody, jakým je například chřipková epidemie, pandemie apod.

Přijímat návštěvy je právem pacienta, proto je nutné respektovat přání pacienta, který si nepřeje přijímat návštěvy a návštěvy pro všechny, nebo vybrané osoby zakáže. Poskytovatel zdravotních služeb není oprávněn, a tedy nemůže rozhodovat, který z příbuzných může pacienta navštěvovat a který ne a vyloučit tak někoho z příbuzných/blízkých osob pacienta. To může pouze sám pacient. Poskytovatel pak pouze realizuje přání pacienta.

Omezit (případně zakázat) návštěvy je rovněž možné i tehdy, pokud návštěva nevhodně zasahuje a omezuje poskytování zdravotních služeb.

Během návštěvy berte prosím ohled na spolupacienty. Opusťte prosím pokoj, je-li některý pacient v těžkém stavu a zdravotnický personál provádí vyšetření nebo pacient potřebuje vykonat toaletu.

 

Potraviny a nápoje

Zvláštní obezřetnosti je třeba u pacientů s dietami. Léčebná dieta je podstatnou součástí léčby. Je v zájmu pacienta, aby porušováním dietních předpisů nerušil průběh léčení. Vše co přinesete nemocnému, by mělo odpovídat léčebné dietě, proto je vhodné se předem domluvit s lékařem či sestrou. U těžce nemocného doporučujeme informovat se o způsobu podávání stravy. Na každém oddělení je lednice pro pacienty, přesto nedonášejte potraviny, které se rychle kazí. „Tajné“ krmení pacientů je příkladem špatné spolupráce mezi rodinou a nemocnicí. Nevhodnou potravinou či nápojem můžete pacienta poškodit. Noste pouze takové množství, které je pacient schopen zkonzumovat.

 

Zákaz alkoholu, cigaret a omamných látek

Upozorňujeme na zákaz donášení a následného požívání alkoholických nápojů, cigaret a omamných látek. V bufetu u rehabilitace je možno si zakoupit potraviny a nápoje. Teplé nápoje (káva, čaj, cappuccino, čokoláda) lze rovněž zakoupit v automatu v přízemí u INFORMACÍ.

 

Požívání alkoholických nápojů vč. piva je v nemocnici zakázáno!!!

V prostorách nemocnice je rovněž zakázáno kouření!!!