Uherskobrodská nemocnice zvýšila meziročně zisk

04.05.2017 | Ferdinand Kubáník

Uherskobrodská nemocnice zvýšila meziročně zisk o 60 %

Za loňský rok 2016 očekáváme zisk ve výši 1,5 mil. Kč po zdanění. Díky příznivé úhradové vyhlášce, navýšení výkonnosti a naplnění kapacity nájemníků polikliniky jsme dosáhly navýšení výnosů meziročně o 4,8 mil. Kč (8,5 %) při 61 mil. Kč obratu nemocnice.

Proběhla řada investičních akcí v celkové výši 5,5 mil. Kč a oprav v hodnotě 2,3 mil. Kč. Největší investiční akcí v roce 2016 byla II. etapa výměny rozvodů studené a požární vody v technickém suterénu v celkové hodnotě 2,3 mil. Kč. Celkově jsme do rekonstrukce rozvodů teplé, studené a požární vody za poslední dva roky investovali 4,7 mil. Kč. Na oddělení následné péče jsme pořídili nové dorozumívací zařízení v hodnotě 700 tis. Kč. Oprava havarijní střechy si vyžádala částku ve výši 1,4 mil. Kč. Do dvou podlaží jsme pořídili novou vzduchotechniku v hodnotě 400 tis. Kč. Do vybavení nemocnice v podobě evidenčního majetku jsme vynaložili 1 mil. Kč. Došlo také k navýšení mezd zaměstnancům o 5 %.

Na oddělení následné péče jsme přijali celkem 1 059 pacientů, tj. o 22 pacientů meziročně více. Rehabilitací prošlo celkem 2 925 unicitních pacientů, což je o 180 více než v předchozím roce.

V roce 2016 se nám podařilo kompletně zaplnit pronajímané prostory novými nájemci a rozšířili se tak poskytované služby. Postupně dochází k zvelebování interiérů čekáren a chodeb polikliniky a z důvodu lepší orientace zavádíme nové orientační značení.

Pro letošní rok 2017 je na investice vyčleněno 6 mil. Kč. Naplánována je rekonstrukce interiéru hlavního vstupu a spojovací chodby mezi pavilony B a C. V havarijním stavu jsou rozvody tepelného kanálu a jeho výměna přijde na cca 4 mil. Kč. Mimo investice máme v rozpočtu z provozních prostředků na letošní rok ještě vyčleněno 1,7 mil. Kč na zakoupení 59 ks nových elektrických polohovacích lůžek. Od dubna dostanou naši zaměstnanci přidáno 4 % do základu mezd a dalších 3,5 % navýšení bude rozděleno formou odměn, které budou vázány na splnění výkonnostních limitů.

Nezbývá než poděkovat našim zaměstnancům za trvale velmi dobře odváděnou práci a pacientům přeji brzké uzdravení.

Ferdinand Kubáník, jednatel