Nemocnice má uzavřenou smlouvu na dobrovolnickou činnost

29.09.2014 | František Bílek

Smlouva na dobrovolnickou činnost uzavřena

Ředitel Oblastní charity Uherský Brod Petr Houšť a ředitel Městské nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě Ferdinand Kubáník podepsali v pondělí 29. září 2014 „smlouvu o dobrovolnictví“.

Charita jako vysílající organizace se v ní zavazuje k náboru a řízení dobrovolníků, kteří by měli působit na odděleních následné péče. „Pečovatelé jsou často hodně pracovně vytíženi a tak pomoc člověka, který si najde čas a trpělivost vyslechnout nemocného, velmi vítáme“ sdělila vrchní sestra Bc. Andrea Jašová, která byla přítomna při podpisu smlouvy a je zároveň hlavním koordinátorem dobrovolníků za městskou nemocnici.

„Charita má s dobrovolnickou službou bohaté zkušenosti a má na tuto činnost registraci u Ministerstva vnitra a právě to nás vedlo k navázání spolupráce a jsem velmi rád, že se to podařilo“, uvedl Ferdinand Kubáník.
Spolupráce mezi oběma organizacemi se však neomezuje jen na dobrovolnictví. Od 1. 9. tohoto roku zde již působí její dva zaměstnanci Vít Kadlčík a František Bílek jako nemocniční kaplani. Nemocnice se tak snaží nemocným splnit i jejich duchovní potřeby, které často nebývají brány v potaz, byť v nemoci a stáří narůstá jejich důležitost.