Canisterapeutický pes na návštěvě

12.12.2016 | Bc. Karolína Švihká

Minulý pátek k nám na zkoušku dle doporučení paní primářky zavítal na 5. oddělení pan Milan Doktor s canisterapeutickým pejskem Baronem.

V našich pacientech to vyvolalo ohromné nadšení. Barona s radostí krmili, hladili a někteří jej i vedli na vodítku.

Chtěli bychom tento úžasný okamžik zopakovat i v budoucnu, neboť radost v očích našich pacientů je pro nás odměnou.

Canisterapie ve zkratce:

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.