Uherskobrodská nemocnice i letos plánuje velké opravy

11.06.2018 | Ferdinand Kubáník

Pro letošní rok máme vyčleněny 3,4 mil. Kč na opravy a 6,2 mil. Kč na stavební investice, v rámci kterých dochází k modernizaci stavebního a přístrojového vybavení.

V květnu prošel modernizací vstup do pavilonu B, kde se nachází rehabilitace. V rámci tohoto vstupu bylo otevřeno nově zrekonstruované Bistro a lidé se tak mohou přijít občerstvit.

Současně začala rekonstrukce hlavního vstupu do budovy, kde návštěvníci mohou těšit na klimatizované prostory, nové posezení, nové informace, moderní vzhled a především bezbariérové řešení v podobě automatických dveří. Dokončí se tak etapa modernizace kompletního propojení dvou pavilonů, mezi kterými prochází spousta návštěvníků a spojovací krček slouží pro převoz pacientů z oddělení následné péče, kteří podstupují různá vyšetření ve specializovaných ambulancích, které se nachází v jiném pavilonu. Tito pacienti jsou často převážení na vozících a nemocničních postelích, proto jsme považovali za nutnost opravit tento spojovací krček a tyto pacienty bezbariérově přepravit k vyšetřením k jednotlivým lékařům nebo na dialýzu.

V červenci začnou práce na výměně střešní krytiny na prostředním pavilonu, protože současná krytina je již v havarijním stavu. Tato oprava neomezí provoz oddělení následné péče, které se nachází v posledním patře opravovaného pavilonu. Naplánovaná je i další etapa výměny podlah.

Nemocnice se bude zabývat také rekonstrukcí vodoléčby. Pavilon dnešní rehabilitace byl postaven v 80. letech minulého století s použitím rozvodů, které kvalitativně již dosluhují. Stejně tak dosluhuje i technické a přístrojové vybavení, na kterých je provozována současná vodoléčba. Proto v první fázi v letošním roce chceme pořídit novou vířivou vanu pro masáž horních a dolních končetin a v příštím roce dojde k uzavření provozu a bude probíhat navazující celková rekonstrukce stávajících prostor, kde bude nově kromě vodoléčby umístěna i elektroléčba. Celkový odhad této rekonstrukce se pohybuje kolem 6,5 mil. Kč.

Budovy polikliniky byly stavěny v akci „Z“ a nyní dochází k jejich postupné revitalizaci a často řešíme mimo plánované opravy i havárie, které vychází ze současného stavu budov a rozvodů, které jsou již ve špatném stavu.

Vedle investičních záležitostí bude management společnosti řešit zavedení GDPR (ochrana osobních údajů), které bude definovat pravidla pro nakládání s osobními údaji.