Slavnostní otevření zrekonstruovaného schodiště a parkoviště na dětském oddělení

26.09.2014 | Ferdinand Kubáník

Areál Nemocnice s poliklinikou (NsP) je opět o něco pěknější a hlavně bezpečnější. Přispěla k tomu rekonstrukce hlavního vstupu pavilonu A1, známějšího mezi lidmi jako dětské oddělení. Pozvání na oficiální uvedení do provozu přijal starosta Patrik Kunčar, místostarostové Jan Hrdý a Petr Vrána, lékaři, zdravotní personál, zaměstnanci NsP a zástupci firem, které se na rekonstrukci podílely.Jedná se o jednu z  nejvýznamnějších investičních akcí nemocnice v letošním roce. Jak uvedl před stříháním pásky jednatel NsP Ferdinand Kubáník, byla tato rekonstrukce rozdělena na dvě fáze, a to na rekonstrukci podesty a rampy a opravu stávajících parkovacích míst včetně jejich navýšení.

„Ve výběrovém řízení jsme oslovili 7 firem. Tři z nich podaly nabídku a jako vítěze výběrového řízení jsme vybrali firmu SILAMO. Provedení nerezového zábradlí bylo dodáno samostatně firmou Zámečnictví Jiří Miko," dodal Kubáník.

Velkým přínosem pro bezpečnost všech, kteří budou tento pavilon navštěvovat, je speciální protiskluzový povrch Finestone, který subdodavatelsky zajišťovala firma NAGARA TRADE, s.r.o. „Povrch je směsí kameniva a speciální emulze, takže má větší pružnost, je naprosto vodoprospustný a mrazuvzdorný. Hodí se do veřejných prostor, protože má dlouhou životnost a vyžaduje téměř nulovou údržbu," uvedl zástupce firmy Jiří Walter.

Je potěšitelné, že se dílo podařilo dokončit ještě před termínem, protože původní plocha i schodiště bylo již dlouho v nevyhovujícím stavu.

Autor: Elen Sladká