AKTUÁLNÍ NABÍDKA PRÁCE UKLIZEČ/KA FYZIOTERAPEUT/KA

Slavnostní otevření zrekonstruovaného hlavního vstupu

02.02.2016 | Ferdinand Kubáník

V pondělí se za účasti členů Rady města, náměstka hejtmana MUDr. Lubomíra Nečase a dalších hostů konalo slavnostní otevření zrekonstruovaného hlavního vstupu do uherskobrodské nemocnice s poliklinikou. Práce na rekonstrukci trvaly zhruba dva měsíce.

Hlavním nedostatkem původního povrchu byla kluzká dlažba, nevhodný bezbariérový přístup, špatný odtok vody a chybějící zábradlí. „Bylo proto nutné vymyslet úpravu tak, aby bylo zamezeno všem jmenovaným nedostatkům. Při realizaci však musel být zachován vstup do budovy, a proto jsme práce rozdělily na dvě etapy. Realizace úprav spočívala v tom, že na stávající povrch dlažby byl instalován protiskluzový kamenný koberec finestone. Výměnou nového povrchu vznikl řízený odtok dešťové vody, čehož se dosáhlo propustností materiálu a sklonem povrchu. Dále byly vybudovány betonové bezbariérové rampy, které vyhovují bezpečnostním normám. Byly odstraněny betonové květináče a místo nich umístěno zábradlí, které bude současně sloužit jako podpora pro chůzi méně mobilních návštěvníků a pacientů. Při rekonstrukci byl kladen důraz na celkový estetický dojem stavby, proto jsme tuto stavbu dlouhodobě plánovali ve spolupráci s projektantem a architektem," popsal realizaci rekonstrukce jednatel nemocnice Ferdinand Kubáník.
Hlavním přínosem nového vstupu do nemocnice je podle jeho slov bezpečnost, praktičnost a estetičnost.
Celkové náklady rekonstrukce byly vyčísleny na 1.580.110 korun.

Ale nemocnici čeká ještě řada oprav. V letošním roce by se měla vyměnit havarijní střešní krytina, dokončit celková výměna ležatých rozvodů teplé a studené vody a budou pokračovat bezbariérové úpravy toalet. Vedení nemocnice také plánuje zrekonstruovat vstupní halu a připojit areál k wifi síti.
„Na příští rok už připravujeme výměnu rozvodů tepla a taky začneme projektovat celkovou rekonstrukci vodoléčby rehabilitace. Každý rok investujeme zhruba 5 milionů korun," řekl jednatel Kubáník.