Nemocnice nakoupila elektrická polohovatelná lůžka

27.01.2015 | Karolína Švihká

Městská nemocnice s poliklinikou Uh. Brod, s.r.o. na sklonku roku 2014 nakoupila na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných 9 kusů elektrických nemocničních lůžek Novos a 2 kusy lůžek Eleganza 1 od společnosti LINET spol. s r.o.

Univerzální lůžko Novos nabízí mnoho stupňů výškového nastavení a polohování ložné plochy pomocí elektromotorů. Lůžko Eleganza je plně elektrické polohovatelné lůžko, které má jednoduchou konstrukci, širokou škálu vlastností a funkcí. Zajišťuje bezpečí a pro zdravotnický personál snadnou obsluhu. Navíc má toto lůžko vysokou nosnost až 250 kg.

V minulém roce 2014 se podařilo vyměnit celkem 19 lůžek (8 lůžek bylo zakoupeno z daru Slováckých strojíren, a.s. a 11 lůžek bylo zakoupeno z vlastních finančních prostředků). Zbývá tak vyměnit 71 ks lůžek. Za tímto účelem chceme v letošním roce oslovit sponzory z našeho regionu o finanční příspěvek na zakoupení lůžka.

Našim cílem i nadále zůstává kvalita a bezpečí poskytované zdravotní péče.